top of page
44.jpg
41.jpg

Цікаво вам дізнатися більше про чарівника?

 

🎅 Миколка був єдиною єдиною дитиною заможних батьків.

🎅 Одного разу, дізнавшись про бідну родину, хлопчик підкинув у їх хатину гаманець із грошима.

🎅 “Найбільше щастя для людини - робити добро” - девіз Миколки.

🎅 В прагненні допомагати людям, Микола став священником, а потім - єпископом.

🎅 За добре серце Господь наділив чоловіка даром зцілювати хворих. Так Миколка став Миколаєм Чудотворцем.

🎅 Коли Миколай помер, попросив Господа про одне - сходити час від часу із неба на землю, аби навідувати дітей.

🎅 Щороку, в ніч своїх іменин, святий Миколай приходить із подарунками.

🎅 Разом із Миколаєм ходять янголи і чортенята. Янголи розповідають про добрі вчинки дитини, а чортенята - про погані.

🎅 Подарунки чарівник складає під подушку, у шкарпетку або черевичок.

🎅 Одного разу Миколаю довелося лізти у вікно. Тоді від його кожушка відірвався ґудзик, якого святий шукає й досі.

 

27 листопада - 160 років від дня народження української письменниці Ольги Кобилянської

 

27 листопада минає 160 років від дня народження Ольги Кобилянської (1863–1942) – української письменниці-модерністки, буковинської феміністки, подруги й соратниці Лесі Українки.

Ольга Кобилянська народилася в містечку Ґура-Гумора в Південній Буковині. 1891 року родина майбутньої письменниці переїхала до Чернівців, де діяв осередок прогресивних діячів. Українська лікарка, освітянка, феміністка Софія Окуневська надсилала Ользі Кобилянській зі Львова твори Марка Вовчка, Михайла Павлика, Івана Франка, Тараса Шевченка. Окрім літератури, письменниця цікавилася музикою – грала на фортепіано, цитрі та дримбі, непогано малювала, виступала в театрі, навіть мріяла стати професійною акторкою. Любила їзду верхи.

Творчістю письменниці зацікавилася і Леся Українка. Першою крок до знайомства з Ольгою Кобилянською зробила саме вона. Лесі Українці допоміг український письменник, публіцист, громадський і політичний діяч Михайло Павлик. Він був дійсним членом Наукового товариства імені Шевченка. Разом з Іваном Франком 1890 року вони створили Русько-українську радикальну партію (РУРП). На шпальтах демократичних видань Михайло Павлик підтримував багатьох письменників: Лесю Українку, Павла Грабовського, Леся Мартовича, Ольгу Кобилянську, Наталію Кобринську, Євгенію Ярошинську.

Серед переданих меморіальних світлин є фото Ольги Кобилянської та Лесі Українки. Знімок зробили у фотоательє Яна Кржановського 1901 року в Чернівцях на вулиці Панській (Herrengasse, нині вулиця носить ім’я Ольги Кобилянської). Проіснувало фотоательє Кржановського десь до 1910 року. Потім там відкрили магазин, де продавали швейні машинки.

Це відоме рідкісне фото має власну історію. Уперше Леся Українка приїхала до Чернівців 26 квітня 1901 року після смерті свого близького друга Сергія Мержинського (1870–1901). Хотіла знайти тут душевний спокій і розуміння. У листі до Михайла Павлика вона писала: «Їхала я сюди просто рятуватися. Я була взагалі така прибита, що просто боялась озиватись до людей, аби їм не завдавати смутку». Лесю дуже привітно зустріли Ольга Кобилянська та її родина. Прогулюючись містом, на вулиці Панській подруги вирішили зайти до фотоательє, щоб сфотографуватися на згадку. Світлин зробили тільки шість. Про це Леся Українка писала в листі до Ольги Кобилянської: «Фотографій замовте, будьте ласкаві, шість. Єсть деякі дефекти в тому знімку, то я щось не знаю, чи замовляти більше». Зі зворотного боку ця світлина містить дарчий напис Ольги Кобилянської – це посвята подрузі з Галичини Наталі Навроцькій: «Дорогій шановній п-і Наталії Навроцькій на спомин гарних вечірніх спацерів у Берегометі. Від Ольги Кобилянської. 1901 р.».

386856421_316321377952089_3107291801336159215_n.jpg
55.jpg

Памятаємо_єднаємося_переможемо 1932-1933 МИ ПАМ’ЯТАЄМО У ліцеї відбулись тематичні заходи щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років, метою яких було формування в учнів щирих людських почуттів, співчуття до трагічної долі рідного народу, громадянської відповідальності за його майбутнє. Проведено тематичні години пам’яті, бесіди, відеоуроки: "Були колись страшні часи" , "З присвятою замордованим голодом…"(6кл.), "Голодомор на Київщині"(7кл.),«І запалали свічки пам’яті та скорботи» ; оформлено виставку тематичної літератури у шкільній бібліотеці “Голодомор:Україна пам'ятає, світ визнає", організована виставка малюнків. Учні ліцею переглянули документальні відео зі спогадами очевидців страшного голоду та фотоматеріали, що дали змогу унаочнити жорстокі факти із життя українського народу. В уяві кожного постали жахливі картини знущання над українцями: опухлі і змучені від голоду діти, зневірені та знедолені дорослі, люди похилого віку. Наприкінці заходу учні хвилиною мовчання вшанували пам’ять померлих 1932-1933 років. Цього року 25 листопада о 16-й годині Україна схилить голови у загальнонаціональній хвилині мовчання .

В Узинському ліцеї «Обдарованість»  проходитиме акція «Національний тиждень  читання» з 4 до 10 грудня 2023 року. Мета цієї акції — консолідувати українське суспільство навколо читання як тренду.

 Її цьогорічне гасло — "Бути своїми".

ава.jpg
55.jpg

З 1 по 31 жовтня в рамках  Міжнародного місячника шкільних бібліотек щорічно  проводиться Всеукраїнський  місячник шкільних бібліотек   «Вірю в майбутнє твоє, Україно!». Мета заходу –втілення основних положень «Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України, привернення уваги до питання патріотичного виховання у нашій державі, розкриття виховної функції шкільної бібліотеки, щодо розвитку патріотизму зростаючої особистості.

 

Україна — це земля, де живуть українці. Вона є всюди там, де гомонить наша рідна українська мова й пісня, всюди там, де люди пам’ятають про спільну минулу долю й недолю, всюди там, де люди бережуть давній український звичай.

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, проходить марафон «Вірю в майбутнє твоє, Україно!». Красиві вірші про Україну звучать від наших читачів 2-А класу.

bottom of page